دعای تحویل سال بهترین دعا در تمام زندگی است

آیت‌الله جوادی آملی:

خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله جوادی آملی گفت: دعای زمان تحویل سال باید دعای تمامی لحظات زندگی باشد و مردم همیشه باید این دعا را تکرار کنند که امید است لحظه‌ای انسان‌ها از یاد خداوند غافل نشوند.آیه الله جوادی آملی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی ظهر امروز در جلسه تفسیر قرآن خود که در مسجد اعظم حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد با اشاره به وادی آخرت اظهار کرد: کافران تنها دنیا را قبول دارند و دنیای آخرت را قبول ندارند و تنها گمان می‌کنند زندگی انسان‌ها در دنیا است و پس از مرگ جهان دیگری وجود ندارد.

آیت‌الله جوادی آملی افزود: بهشتیان و جهنمیان با اعمالی که در دنیا انجام دادند بهشتی و جهنمی بودن خود را مشخص می‌کنند و کسانی که در دنیا اعمال صالح و نیک انجام دادند و به دستورات الهی پاسخ مثبت دادند وارد بهشت می‌شوند و کسانی که اعمال صالح انجام ندادند و اعتقادی به وجود خداوند نداشتند وارد جهنم می‌شوند.

استاد حوزه علمیه قم همچنین درباره حضرت نوح عنوان کرد: افراد اندکی به حضرت نوح ایمان آوردند و اسامی تک تک آن‌ها ذکر نشده است.

مرجع تقلید جهان تشیع خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) دو میراث اهل‌بیت(ع) و قرآن کریم را میان مردم به یادگار گذاشت تا مردم با استفاده از این دو میراث مسیر درست را پیدا کنند.

آیت‌الله جوادی آملی تصریح کرد: دعای زمان تحویل سال باید دعای تمامی لحظات زندگی باشد و مردم همیشه باید این دعا را تکرار کنند که امید است لحظه‌ای انسان‌ها از یاد خداوند غافل نشوند و امیدواریم این دعا شامل حال مقام معظم رهبری و مردم شود.

/ 0 نظر / 13 بازدید