یک نامگذاری جدید در نیمه شعبان امسال

مردم ایران خوب می‌دانند که سربازان گمنام امام زمان با چه پیچیدگی‌هایی در مسیر مبارزات و دفاع از دستاوردها مواجه بوده‌اند تا راه نفوذ دشمن را از هر زاویه و راهی سد کنند و اجازه ندهند که دشمنان، دستاوردهای این انقلاب را تخریب کنند.
بولتن: نیمه‌ی شعبان امسال قرار است یک اتفاق جدیدی رخ بدهد. قرار است این روز از این پس در تقویم رسمی کشور با نام روز تجلیل از سربازان گمنام امام زمان (عج) عجین شود.

در شرایطی که انواع و اقسام بحران‌ها کشورهای منطقه و حتی جهان را در برگرفته است و کشورهای همسایه ایران از افغانستان و پاکستان تا کشورهای حاشیه‌ی خلیج‌فارس تا عراق و ترکیه و سوریه و تا آسیای میانه با خطرات عدیده‌ای روبرو هستند، این پرسش اساسی برای بسیاری از ما به وجود می‌آید که اگر ایران بزرگ، چنین سربازان گمنامی را نداشت آیا واقعا می‌توانستیم در سایه‌سار وامنیت و آسایش به این همه دستاوردهای علمی و فرهنگی و اقتصادی و... دست یابیم؟

اگر چه به دلایل امنیتی، همه‌ی ابعاد تلاش‌ها و عملیات‌های سربازان گمنام امام زمان برای افکار عمومی قابل شناسایی نیست اما مردم این سرزمین خوب می دانند که در شرایط امروز جهان و در سه دهه گذشته که دشمنان از راه‌های مختلف، قصد ضربه زدن به انقلاب را دارند، این سربازان گمنام بوده و هستند که با تلاش‌های گسترده و عمیق و با فداکاری و از جان‌گذشتگی خود از نظام و انقلاب و کشور دفاع کرده‌اند.

مردم ایران خوب می‌دانند که سربازان گمنام امام زمان با چه پیچیدگی‌هایی در مسیر مبارزات و دفاع از دستاوردها مواجه بوده‌اند تا راه نفوذ دشمن را از هر زاویه و راهی سد کنند و اجازه ندهند که دشمنان، دستاوردهای این انقلاب را تخریب کنند.

به عبارت دیگر، به خاطر پیچیدگی کار دشمنان که در سطحی گسترده و در حوزه های مختلف، قصد نفوذ و رخنه در ارکان نظام وضربه زدن به کشور را داشتند تا مسئولان و مردم ایران را به زانو در آورند، در نتیجه عملیات سربازان گمنام نیز از پیچیدگی‌های زیادی برخوردار بوده و از تاکتیک‌های جنگی و گشت و شناسایی در جنگ و مناطق عملیاتی گرفته تا مقابله با کارهای خلاف قانون و روش هایی که دشمن در بخش فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به کار گرفته است را شامل می شود.

این سربازان عاشق وطن و انقلاب، تلاش کرده‌اند تا ضمن حفظ آرامش مردم و جامعه، به گونه‌ای عمل کنند که ضمن مقابله با دشمن، نظم جامعه نیز حفظ شود و گاهی به آرامی و بدون تنش، مهمترین عملیات شناسایی و خنثی سازی عملیات دشمن را انجام داده‌اند، به گونه ای که حتی رسانه‌ها نیز متوجه اقدامات آنها نشده‌اند.

با وجود آن که بودجه نظامی و امنیتی در کشورهایی مانند آمریکا و اسرائیل و انگلیس... بسیار فراتر از بودجه‌های نظامی و اطلاعاتی در کشورهایی مانند ایران است و این کشورها انواع آموزش‌ها، دوره‌ها و تخصص‌ها را برای جاسوسی و کار اطلاعاتی طی می‌کنند اما مهمترین شاخص نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در جمهوری اسلامی، «ایمان» و «اعتقاد» به اصولی است که سیستم‌های اطلاعاتی دشمن و کشورهای غربی، توان مقابله با آن را ندارند. زیرا در شرایط سخت و پیچیده که نیازمند صبر و استقامت و فداکاری است، این ایمان و اعتقاد به دین و نظام و ولایت است که باعث می‌شود سربازان گمنام امام زمان بسیار توانمندتر از نیروهای دشمن در صحنه حاضر شوند و در عمق نیروهای اطلاعاتی و تشکیلات دشمن نفوذ یابند.

تفاوت روش و اخلاق سربازان گمنام امام زمان در ایران با روش های نیروها و نهادهای امنیتی اسرائیل و آمریکا و... باعث شده که در شرایطی که رقابت و مقایسه بین این نیروها مطرح می شود نیروهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی با وجود امکانات کم و شرایط سخت، به مراتب تواناتر و کارآمدتر و باهوش‌تر به نظر برسند و این موضوع، تعجب سرویس های اطلاعاتی خارجی را موجب شده و آنها از خود می پرسند که جمهوری اسلامی در سه دهه گذشته و با وجود مشکلات جنگ و فراز و نشیب های سیاسی، چگونه نیروهایی تا این حد وفادار و متعهد واخلاق مند و کارآمد ایجاد کرده است؟

از همین روی بود که رهبر انقلاب چندی پیش از چنین مجموعه‌ای بازدید کرده و این نکته را بر همگان تلویحا فهماندند که این وجود این افراد آن قدر اهمیت دارد که برای دیدن دستاوردهای آنان 6 ساعت وقت صرف شود. رهبر انقلاب در این دیدار از 4 عنصر اساسی برای مجموعه‌ی وزارت اطلاعات نام بردند: «حفظ انسجام در وزارت اطلاعات»، «لزوم نگاه فراجناحی و فراگروهی»، «حساسیت در قبال نفوذ دشمن و جریانات معیوب فکری و سیاسی» و «استفاده از تجارب نیروهای مجرب».

آری، آن‌گاه که «ایمان» رمز بقای سازمان باشد و اسم‌ها و منصب‌ها و پست‌ها، مورد توجه نیست، «مؤمن»، مقتدر می‌شود و پیروز. و چه زیبا گفت رهبر معظم انقلاب: «وزارت اطلاعات به همت نیروهای با ایمان، متعهد، متخصص، دلسوز و انقلابی خدمات بزرگی برای انقلاب انجام داده است و اکنون پایگاه عظیم مبارزه و جهاد در عرصه‌ی جنگ اطلاعاتی در دنیای امروز است
خبر ازفردانیوز
/ 0 نظر / 7 بازدید