سمیه حیدری: به داد ورزش بانوان برسید

وی ادامه داد: همه انگیزه‌ام این بود که مدال طلای المپیک را بگیرم اما واقعا کاری کرده‌اند که من دیگر انگیزه‌ای ندارم. آنها اصلا به ورزش بانوان توجه نمی‌کنند. وضعیت بانوان خیلی بد است.

این ورزشکار زن کشور افزود: من سختی‌های بسیاری تحمل کرده‌ام و همینطور عادی به اینجا نرسیده‌ام، اما هیچ حمایتی از من صورت نمی‌گیرد. در حالی که وقتی می‌خواهند یک آقا را به جایی برسانند همه امکانات خود را در اختیار او قرار می‌دهند و در آخر صاحب مدال هم می‌شود.

حیدری با اشاره به اینکه ورزش بانوان اصلا جایگاهی ندارد، عنوان کرد: من شخصا از جیب خود هزینه کرده‌ام و فقط خانواده‌ام حمایتم کردند. فدراسیون هیچ کمکی به من نکرده است در طول این مدت فقط خود و خانواده‌ام پیگیر بوده‌ایم. وقتی این مسائل را به فدراسیون می‌گویم اصلا گوش نمی‌دهند و تنها می‌گویند حالا ببینیم چه می‌شود؟

وی با بیان اینکه مشکلاتش را با نایب رییس بانوان در میان گذاشته اما پاسخ‌ ناامید کننده‌ای به او داده‌اند، گفت: نایب رییس بانوان پاسخ داد که شما ورزش را کنار بگذارید. پرسیدم چرا؟ گفت: شما به درد قهرمانی نمی‌خورید شما قهرمان نمی‌شوید کسانی قهرمان می‌شوند که زحمت زیاد می‌کشند. گفتم من از آنها بیشتر زحمت می‌کشم و از آنها بیشتر وقت می‌گذارم اما خیلی راحت آن خانم در جمع گفت من از شما خوشم نمی‌آید در این صورت شما باید ورزش قهرمانی را کنار بگذارید.
 
 
حیدری افزود: هنوز رییس فدراسیون حتی یک تماس تلفنی هم با من نگرفته است در صورتی که من چندین و چند بار گلایه‌هایم را مطرح کردم. حتی یک مربی خارجی برای من نیاوردند تا حداقل راحت در مسابقات شرکت کنم و بدانم مسابقات در چه سطحی برگزار می‌شود.
 
 
این جودوکار اظهار داشت: من واقعا از وزیر ورزش درخواست عاجزانه دارم که به داد ورزش بانوان برسند. چه بسیارند افرادی که در ورزش بانوان به حقشان نرسیده‌اند. شاید نایب رییس فدراسیون جودو قهرمان خوبی بوده باشد اما نمی‌تواند یک مدیر خوب باشد.
 
حیدری ادامه داد: قبل از اینکه به مسابقات جهانی بروم نایب رییس فدارسیون گفته بود می‌خواهم کاری کنم که خانم حیدری در مسابقات ضایع شود و واقعا هم همین کار را انجام داد و در واقع من به فدراسیون جودو باختم و مدال طلا را فدراسیون جودو از من گرفت. در حالی که من با جان در مسابقات شرکت می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه از آقای گودرزی خواهش می‌کنم به ورزش بانوان توجه کنند، اظهار داشت: من هر گاه نزد نایب رییس فدراسیون رفتم و از آنها گلایه کردم و گفتم مشکلات را به وزیر ورزش می‌گویم، پاسخ شنیدم که وزیر ورزش همشهری ماست و هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید. حال تکیف من چه می‌شود؟!

حیدری تصریح کرد: متاسفانه بسیار تاسف می‌خورم که ورزش بانوان را یک مسئله اضافه‌ای می‌بینند و به نظر می‌رسد این یک مسئله اضافه بر سازمان است. در مسابقات المپیک واقعا روی مدال آقایان حساب باز می‌کنند اما تا به حال نشده که بگویند فلان خانم در المپیک مدال می‌آورد. مگر بانوان ما از کشورهای دیگر چه کمتر دارند؟ چرا باید آقایان در ورزش بانوان تا این حد دخالت داشته باشند و هر کاری که دوست دارند انجام دهند واقعا خواهش می‌کنم که رسیدگی شود.

وی در پایان گفت: در ورزش بانوان اصلا یک مسئول خوب و دلسوز وجود ندارد که حداقل این درد بانوان را بفهمند. اگر واقعا می‌خواهند ورزش بانوان را ادامه دهند درست ادامه دهند اگر نه که بانوان به دنبال کار دیگری بروند. من حدود 16 سال است که ورزش انجام می‌دهم اگر از همان ابتدا می‌دانستم ورزش بانوان به این صورت است به هیچ عنوان انرژی‌ام را در ورزش نمی‌گذاشتم و می‌رفتم به دنبال کار دیگر. من باید به گونه‌ای گریه کنم که خانواده‌ام متوجه نشوند که بیشتر ناراحت شوند خواهش می‌کنم به ورزش بانوان برسید مخصوصا به جودو مسئولین فدراسیون اصلا اهمیت نمی‌دهند و جودو بانوان را منحل کردند. 

/ 0 نظر / 15 بازدید